грн
грн грн
Купити
Цей товар додано у кошик
Продовжити
Оформити
Увійдіть в обліковий запис
ua
ru
9:00 - 19:00
Контакти Акції та знижки Доставка і оплата Новини Про компанію Політика конфіденційності Публічна оферта Гарантія, обмін, повернення Виробники Сертифікати Мапа сайту
Інтернет-магазин Niceoptica Новини Як обрати окуляри для читання самостійно: поради для кожного

Як обрати окуляри для читання самостійно: поради для кожного

# Корисне
19.05.2025
Як обрати окуляри для читання самостійно: поради для кожного фото 1

Окуляри для читання – мастхев у будь-якому віці, й не лише тоді, коли зір поступово починає погіршуватись. А у цій статті ми розкажемо детально, як правильно їх обирати, на що звернути увагу й яких рекомендацій дотримуватись.

Коли потрібні окуляри для читання: основні симптоми

У попередній статті ми розповідали як змінюється зір з віком і як правильно підібрати окуляри після 40 років. Але варто також зазначити, що зміна зору призводить до потреби трансформувати не лише власний стиль життя, а й додати до нього такий аксесуар як окуляри, особливо під час роботи з дрібним шрифтом, друкованими виданнями тощо.

Окуляри для читання потрібні у випадку наявності наступних симптомів:

  • деформація близьких зображень та тексту;
  • покращення зору в далечину;
  • складнощі виконання дрібної роботи руками;
  • можливість читання лише на відстані витягнутої руки;
  • нечіткість зображення;
  • швидка втома очей під час роботи з текстом тощо.

А для того, аби зрозуміти, що вам потрібні окуляри для читання та правильно підібрати їх тип, ми радимо звернутись за консультацією до лікаря-офтальмолога. Зазначимо й той факт, що окуляри для читання варто замінювати так само часто, як і звичайні – приблизно раз на три-п’ять років, оскільки зір з часом поступово змінюється.

Як визначити потрібні діоптрії без лікаря

Як обрати окуляри для читання самостійно: поради для кожного - фото № 2

Варто пам’ятати не тільки про те, як освітлення впливає на наш зір й що складові частини ока з часом починають «старішати», погіршуючи свої функції. Важливо також й правильно підбирати діоптрії до окулярів, що можна зробити самостійно (лише приблизно) без допомоги лікаря-офтальмолога або оптометриста.

Для цього використовують спеціальну математичну формулу: (Д = 1/Ф). Ф – це фокусна відстань, яка вимірюється у метрах. До прикладу, якщо фокусна відстань складає 0,66 м, то оптичну силу можна вирахувати згідно з формулою: 1/0,66. Таким чином ми отримуємо показник у 1,51 діоптрії.

У домашніх умовах можна виміряти фокусну відстань за допомогою лінійки, окулярів та смартфону. Окуляри або лінзу варто встановити перед телефоном, аби через них проходив потік світла. За допомогою лінійки вимірюється відстань від світлової цятки до екрана смартфона, що й буде фокусом.

А також ви можете ознайомитись з нашим матеріалом на тему «що таке диплопія та причини її виникнення», який допоможе уникнути такого неприємного симптому погіршення зору, як подвоєння об’єктів в очах.

Що врахувати під час вибору оправи та лінз для окулярів

Як обрати окуляри для читання самостійно: поради для кожного - фото № 3

Ми вже розповідали про окулярні лінзи: які бувають, чим вирізняються й для чого вони потрібні. Однак давайте детальніше розглянемо, що варто взяти до уваги, підбираючи корекційні лінзи, що будуть оптимальними для читання або щоденного носіння.

Обираючи лінзи для окулярів, варто звернути увагу на:

  1. Тип: лінзи бувають однофокусні, біфокальні або прогресивні. Найкращим варіантом стануть прогресивні, які підійдуть для усіх потреб.
  2. Матеріал: лінзи можуть бути виготовлені з пластику, скла, полікарбонату. Важливо врахувати зручну для вас вагу, габарити лінз та особливості їх використання.
  3. Покриття: лінзи можуть мати додаткові покриття, наприклад, з захистом від подряпин, УФ-випромінювання, антиблікове тощо.
  4. Індекс заломлення: чим більшим буде цей параметр – тим тоншою буде лінза, що впливатиме на зручність носіння.
  5. Діоптрії: краще визначати разом з офтальмологом після проходження спеціалізованого дослідження та вимірювання.

Варто особливу увагу звернути й на оправу. Її підбирають згідно з формою та типом обличчя. Наприклад, для облич з гострими кутами варто обирати округлі або овальні оправи, а для круглих лиць – геометричні, прямокутні або квадратні. Не зайвим буде врахувати й розмір оправи, що повинен відповідати габаритам вашого обличчя, адже таким чином можна буде дібрати найкомфортніший для носіння варіант.

Готові окуляри чи виготовлення на замовлення: що краще

Як обрати окуляри для читання самостійно: поради для кожного - фото № 4

Ми вже розповідали, що потрібно знати перед покупкою окулярів за рецептом онлайн, а тому сьогодні поговоримо про дещо інше. Про те, варто обирати вже готові варіанти засобів для зору в оптиці, або ж замовити індивідуальне виготовлення.

Готові окуляри та виготовлені на замовлення вирізняються:

  1. Оправою: у готових моделях в оптиці найчастіше оправа є базовою, класичного відтінку, який не можна замінити.
  2. Лінзами: не завжди окуляри, які можна придбати швидко, мають лінзи з того матеріалу, який вам потрібен.
  3. Діоптріями: готові окуляри мають асортимент з найпопулярнішими діоптріями, і можуть не містити тих, які будуть вам потрібні.
  4. Дизайном: моделі на замовлення можна обрати з будь-яким дизайном, будь-якого кольору чи форми оправи.
  5. Зручністю: окуляри, виготовлені індивідуально, будуть враховувати усі особливості вашого обличчя, а тому будуть значно зручнішими у носінні.

А купити оправу для окулярів в Niceoptica ви зможете з широкого каталогу товарів, а також з допомогою наших фахівців!

Поширити

Вас може зацікавити

Пропонуємо ще прочитати