З роками наш організм трансформується: змінюється шкіра, волосся, погіршується самопочуття. Стосується це й зору, який з часом починає втрачати рівень своєї чіткості та гостроти. А сьогодні ми розповімо про те, як він змінюється після сорока років, а також як правильно дбати про його покращення.
Як змінюється зір після 40 років: основні вікові зміни
З віком зір погіршується, й помічати перші «дзвіночки» більшість людей починає лише після сорока років. Це пов’язано з особливостями протікання природних процесів старіння у нашому організмі, які призводять до змін у зоровій функції й не тільки.
Детальніше розберемо вікові зміни зору та їх наслідки:
- Кришталик втрачає рівень своєї еластичності, що призводить до погіршення фокусування на об’єктах, наприклад, текст краще читається, якщо витримувати між ним та обличчям відстань, а маленький шрифт стає майже нечитабельним.
- Зменшення продукування слізної рідини, у результаті чого збільшується сухість в очах, з’являється відчуття «піску», а також подразнення та почервоніння, що трапляється через зміну якісного складу сльози.
- Погіршення адаптування зору до темряви та зміни освітлення, деформується можливість сприймати контури об’єктів за слабкого освітлення, що призводить до неможливості водіння у темний час доби.
- Поступове мутнішання кришталика, погіршення чіткості зору, що призводить до розмивання контурів об’єктів, зменшення колірного сприйняття, а також підвищеного ризику розвитку катаракти.
- Підвищення рівня чутливості сітківки, що погіршує центральний зір, зменшує загальну чіткість зору й не тільки.
- Порушення відтоку внутрішньоочної рідини, що може призвести до підняття тиску в очах, пошкодження зорового нерву та розвитку глаукоми.
Не зайвим буде й знати, як правильно визначити розмір окулярів, щоб підібрати відповідну модель, коли зір почне погіршуватись після сорока років. Завдяки їм можна буде зменшити навантаження на зоровий нерв, а також зробити читання та роботу за комп’ютером легшими та комфортнішими.
Ознаки погіршення зору та коли час звернутися до офтальмолога
Вікові зміни, як правило, розвиваються повільно, однак супроводжуються певним переліком симптомів, виявлення яких сигналізує про порушення зорової функції та потреби візиту до спеціаліста.
Звернутись до офтальмолога варто, якщо ви маєте один з наступних симптомів:
- Втрата чіткості зору, неможливість читати маленький текст;
- Покращення зору на великих відстанях;
- Підвищення світлочутливості;
- Збільшення рівня головного болю через напруження очей;
- Підвищення рівня сльозовиділення;
- Надмірна сухість склер та почервоніння очного яблука;
- Зміна колірного сприйняття;
- Порушення бінокулярного зору тощо.
А також ми розповідали про окулярні лінзи: які бувають, як правильно їх підібрати й не тільки. Завдяки якісним лінзам в окулярах ви зможете бачити чіткіше та краще, що допоможе скорегувати вікові проблеми з зором.
Як правильно підібрати окуляри для читання та повсякденного життя
Раніше ми вже розповідали про те, що потрібно знати перед покупкою окулярів за рецептом онлайн. А зараз варто детальніше обговорити, як правильно підібрати окуляри для повсякденних завдань, читання й не тільки.
Підібрати окуляри для читання нескладно, якщо врахувати певні їх особливості:
- Кількість діоптрій: визначається офтальмологом за результатами огляду та діагностики;
- Матеріали лінз: бувають скляні або пластикові, вирізняються своєю стійкістю та вагою;
- Покриття лінз: антиблікове, з захистом від синього спектру, гідрофобне й не тільки;
- Тип лінз: можуть бути однофокальні, біфокальні чи прогресивні;
- Розмір оправи: окуляри не повинні стискати перенісся та вуха, а також сповзати.
Підбір оправи окулярів – справа особистого смаку та особливостей рис обличчя. Пам’ятайте про те, що вам має бути зручно в оправі, а також вона має підходити під обраний офтальмологом тип лінз.
Поради щодо догляду за очима, щоб зберегти зір якомога довше
Профілактика здорового зору – це не лише про своєчасні візити до офтальмолога, аби скорегувати будь-які наявні проблеми на ранніх стадіях, а й дотримування певних рекомендацій, що значно покращать зір й вбережуть його від вікових змін.
Зверніть увагу на наступні поради від фахівців:
- Робіть перерви під час будь-якого навантаження на очі, наприклад, від роботи, читання чи перегляду фільмів: кожні дві години відпочивайте протягом 10-15 хвилин, даючи зоровому нерву розслабитись.
- Регулярно виконуйте очну гімнастику, що допоможе не лише позбутись головного та болю в очах, а також покращити мікроциркуляцію крові та збільшити рівень чіткості зору.
- Правильно харчуйтесь, збагативши свій раціон продуктами, які мають високий вміст вітамінів груп B, A, E та інших, а також амінокислот, флованоїдів, насичених жирних кислот тощо.
- Частіше бувайте на свіжому повітрі, що допоможе не лише оздоровлювати організм, а й насичувати кров киснем.
- Своєчасно звертайтесь до спеціалістів, які допоможуть діагностувати вікові змінити, призначать окуляри та правильну стратегію корекції зору.
- Для відновлення рогівки, а також позбавлення від сухості частіше користуйтесь зволожуючими очними краплями.
А якщо ви хочете купити оправу для окулярів, яка буде не лише естетично привабливою, а й підходитиме вашим рисам обличчя – обирайте її в широкому асортименті якісних варіантів у магазині NiceOptica!