Освітлення грає ключову роль під час формування робочого й не тільки місця. Неправильно підібране, воно може викликати болісні відчуття в очах, так само як і надмірне. А тому у цій статті ми розповімо, як впливає світло на зір й як краще обирати його для свого дому.
Вплив природного світла: чому денне освітлення важливе для здоров’я очей
Не секрет, що природне світло – запорука нашого комфорту. Адже з його допомогою працюється краще, ніж з використанням штучних лампочок та інших джерел освітлення. Наші очі створені для сприйняття світла, а тому не дивно, що у людей, які тривалий час знаходяться у темряві, доволі швидко випрацьовується світлобоязнь. А детальніше про те, що таке світлобоязнь та причини її появи, ви зможете дізнатись з нашої статті.
Чим краще освітлення – тим ліпше ми бачимо. А тому не дивно, що найкращим джерелом світла, яке не містить шкідливих для очей пульсацій, вважається саме природне. Сонячне світло у приміщенні позитивно впливає не лише на очі, а й на усю зорову систему у комплексі.
Природне світло зменшує напругу зорового нерву, даючи відчуття розслаблення. Його наявність допомагає позбутись відчуття нервового та м’язового дискомфорту й напруги. Це дозволяє очам відпочивати: ви могли помітити, що за денного світла працюється краще, ніж увечорі, коли треба вмикати штучне.
Сонячне світло покращує кровообіг у сітківці, прискорює проведення сигналів до зорового центру, підвищуючи таким чином гостроту зору, завдяки чому ми бачимо зображення чіткішими.
Штучне освітлення: як вибрати лампи, які не шкодять зору
Раніше ми розповідали про вплив синього світла на зір: чи потрібні спеціальні окуляри, однак сьогодні докладніше розглянемо інформацію про штучне світло. Воно може не завдавати шкоди вашому зору, якщо правильно дібрати лампочки та інші джерела освітлення, орієнтуючись на його теплоту та інші характеристики.
Зверніть увагу на наступні рекомендації щодо підбору ламп:
- Врахуйте кількість шкідливих пульсацій: уважно ознайомтесь з інформацією на упаковці й обирайте ту лампочку, яка містить мінімальне їх значення, адже пульсації викликають сонливість та дискомфорт.
- Обирайте максимально наближене до природного освітлення: краще підбирати лампи, які мають колірну температуру орієнтовно до 3200К, що буде вказано виробником на упаковці продукту.
- Зверніть увагу на температуру лампочки: найкомфортнішим для роботи та відпочинку вважається біле тепле світло, яке не викликає відчуття втоми, а також не ріже очі від перенапруги.
Важливо звернути увагу також й на екологічність лампочок. Наприклад, якщо ви розіб’єте люмінесцентну лампу – то можете отруїтись ртуттю, яка входить до її складу. А тому краще обирати світлодіодні та інші види, які не містять шкідливих для здоров’я речовин.
Надмірне освітлення: як уникнути перенапруги очей вдома та на роботі
Надмірне освітлення може бути шкідливим для ваших очей так само як і недостатнє. Воно викликає велике навантаження на рогівку, призводить до появи синдрому сухого ока, почервоніння та болісних відчуттів.
Аби позбутись цього, необхідно уникати надмірного та яскравого світла. У випадку сонячного – носити сонцезахисні окуляри, виходячи на вулицю, аби позбутись впливу ультрафіолету та його відблисків. У випадку домашнього яскравого світла – зменшити його рівень, обравши інший режим та інтенсивність.
Важливо також подбати про відпочинок для очей, проводити зорову гімнастику, аби уникнути перевтоми. У випадку роботи за моніторами – регулювати рівень їх яскравості та працювати у спеціальних окулярах, які блокують вплив синього спектру.
Як захистити зір у різних умова освітлення: поради офтальмологів
Щоб убезпечити свій зір від погіршення та негативного впливу освітлення, необхідно вживати профілактичних заходів й дбати про правильність підібраних джерел світла у своєму домі та на робочому місці.
Врахуйте наступні поради щодо захисту зору від спеціалістів:
- За можливості розташовуйте робоче місце біля джерела природного світла, наприклад, біля вікна, таким чином, аби він падав збоку й не засліплював.
- Обирайте настільні лампи з нейтральною або теплою температурою світла, а також подбайте про можливість регулювання освітлення залежно від умов у приміщенні.
- Не забувайте регулювати яскравість моніторів та дисплеїв вашої техніки згідно з рівнем освітлення у приміщенні чи за його межами.
- Намагайтесь уникати читання або роботи у темряві, адже це викликає надмірну напругу зорового нерва.
А якщо ви шукаєте якісні засоби для зору, включно з окулярами та контактними лінзами – обирайте їх у нашому інтернет-магазині оптики!