Перш ніж купити контактні лінзи та замислюватися про те, які саме підбирати та як їх носити, необхідно розібратися з тим, які проблеми та захворювання очей існують.
1. Короткозорість
Вона ж міопія, яка не дозволяє бачити об'єкти вдалині. Проявляється через світловий промінь, що заломлюється до початку сітківки. Захворювання пов’язують з нестандартною формою очного яблука або збільшеною силою заломлення.
Симптоми:
- Зменшення видимості вдалині;
- Болісні відчуття;
- Стомлюваність очного нерва.
Методика лікування:
Корекція за допомогою контактних засобів – лінз із окулярами за перших симптомів.
2. Астигматизм
Говорячи про те, що таке астигматизм і як його коригувати за допомогою контактних лінз, відзначимо, що при цьому захворюванні об'єкти стають спотвореними та двоїстими незалежно від відстані до них. Серед причин розвитку слід відзначити неоднорідну рогівку після перенесених захворювань чи травм, і навіть спадковість.
Симптоми:
- Проблематична видимість незалежно від відстані;
- Роздвоєння об'єктів;
- Стомлюваність очного нерва;
- Відчуття печіння.
Методика лікування:
Використовуються окуляри або контактні засоби циліндричного або торичного типу.
3. Дальнозоркість
Вона ж гіперметропія, що характеризується ускладненим зором на близьких відстанях. Серед ключових проблем – відсутність видимості текстових блоків на техніці чи періодиці поблизу. Захворювання може проявились внаслідок мінімальної сили заломлення ока або зменшеного розміру очного яблука.
Симптоми:
- Погіршений зір зблизька;
- Болісні відчуття;
- Підвищена стомлюваність.
Методика лікування:
Корекція за допомогою окулярів та лінз для зору, які дозволяють краще бачити зблизька.
4. Пресбіопія
Вона ж далекозорість вікова, яка проявляється після сорока років. Характеризується втратою чіткості поблизу, особливо під час роботи з персональною технікою, через що виникає питання, як зберегти зір, працюючи за комп'ютером. Подібне явище пов'язане з тим, що з віком кришталик стає менш еластичним, йому складніше перемикати фокус між близькими та далекими об'єктами.
Симптоми: зменшена чіткість зору на близьких відстанях.
Методика лікування:
Захворювання коригують за допомогою окулярів та мультифокальних засобів зору.
5. Сухість очей
Виникає внаслідок вікових змін, нестачі природної сльози, під час прийому медичних препаратів, а також за постійної роботи у сухому, спекотному приміщенні чи проживанні у відповідному кліматі.
Симптоми: відчуття болю та печіння в області ока.
Методика лікування:
Використання зволожуючих крапель, приписаних та підібраних офтальмологом.
6. Катаракта
Це захворювання характеризується зменшенням рівня прозорості кришталика, що спричиняє зниження якості зору. Катаракта може бути як спадковим захворюванням, так і розвиватися внаслідок збільшеної кількості УФ-випромінювання, що травмує сітківку. У зоні ризику прояви катаракти – діабетики, а також її можуть діагностувати після перенесених очних травм.
Симптоми:
- Підвищена туманність;
- Проблематична видимість;
- Мінімальна видимість у темряві;
- Наявність сяючої зони навколо лампи;
- Зниження контрастності об'єктів.
Методика лікування:
Рання стадія цього захворювання дозволяє коригувати його окулярами/лінзами. У разі, якщо кришталик має досить високий рівень каламутності, застосовується хірургічне втручання, коли його замінюють на штучний.
7. Глаукома
Глаукома є цілим комплексом захворювань, які характеризуються збільшенням очного тиску. Відтік внутрішньої рідини в області ока порушується, через що знижується якість, чіткість та гострота зору, стомлюється зоровий нерв.
Головна небезпека захворювання – можлива відсутність видимих симптомів, через що порушення роботи очного нерва/сітківки може статися непомітно.
Симптоми:
- Ускладнений бічний зір;
- Зменшення поля видимості;
- Наявність туманності в очах;
- Складність адаптації до відсутності освітлення;
- Болісні відчуття.
Методика лікування:
На початкових етапах цілком реально контролювати очний тиск за допомогою крапель, а в разі порушеного відтоку рідини допустимо застосовувати лазерну терапію. У разі потреби формування нового шляху відтоку рідини використовують хірургічне втручання.
Висновок
Підводячи підсумки, відзначимо, що важливо знати не тільки з якого віку дитині можна носити лінзи, але й основні захворювання очного яблука, щоб вміти вчасно їх помітити та усунути за перших проявів.
А якісні засоби для зору ви знайдете у магазині NiceOptica!