Підбір окулярів – важлива подія, й варто обрати правильну оправу за розміром, аби уникнути неприємних відчуттів. А про те, як це зробити, на які параметри звернути увагу першочергово – далі у статті.
Чому важливо правильно визначити розмір окулярів
Правильність розміру окулярів – запорука якісної корекції зору, а ще – гарного самопочуття, відсутності дискомфорту під час їх носіння.
Неправильно підібраний розмір окулярів впливає на:
- Порушення мікроциркуляції крові.
- Зростання головного болю.
- Безпечність використання.
- Відсутність зламу лінз та оправи.
А також окуляри, які не підходять вам за розміром, банально псують образ, який ви намагаєтесь створити, й будуть виглядати непривабливо на обличчі.
Вимірювання ширини обличчя
Для того, аби отримати ідеальну оправу за шириною, варто попередньо виміряти ширину обличчя. Для цього візьміть велику, тверду лінійку й виміряйте відстань від скроні до скроні. Врахуйте можливі похибки на кілька міліметрів, але ніколи не обирайте оправи, які матимуть менше значення ніж те, що ви отримали.
Визначення ширини оправи
Щоб правильно підібрати ширину оправи, варто вкласти попередню пару окулярів на рівну поверхню. Після цього виміряти лінійкою або мірною стрічкою відстань між крайніми точками на рамці оправи. Щоб виміри були точнішими, варто знімати мірки біля шарнірів. Якщо ви обираєте перші окуляри й попередньої пари немає, орієнтуйтесь на ширину обличчя.
А в іншій нашій статті ми вже говорили про те, як обрати оправу для дитячих окулярів.
Вибір довжини дужок
Закороткі дужки будуть некомфортно відчуватись на обличчі й можуть призвести до того, що окуляри будуть погано фіксуватись за вухами. Задовгі – теж, а тому варто правильно підібрати їх. Для цього достатньо обміряти попередню пару окулярів. Довжина дужок визначається від місця кріплення до основної рамки й до кінчика завушника.
Визначення висоти окулярів
До цього параметру буде дотичним ще один у вигляді висоти лінзи. Й якщо там вимірюється безпосередньо скельце з діоптріями, то висота окулярів – це збірний параметр, який враховує також й обідець оправи довкола лінзи.
Висота окулярів вимірюється згідно з попередньою парою. Або ж мірною стрічкою можна виміряти відстань від границі брови так, аби нижня рамка майбутньої оправи не завалювалась на щоку.
Значення міжзіничної відстані
Вимір оптичного центру окулярів важливий для комфортного використання моделі. Для цього варто взяти лінійку й докласти її на лоба так, аби вимірювальна лінія знаходилась на рівні очей. Закрийте праве око й встановіть позначку «нуль» біля центру лівого ока. Відкрийте праве око й закрийте ліве, не рухаючи положення лінійки. Визначте, де на шкалі знаходиться центр для правого ока, а потім зафіксуйте проміжне значення.
Перевірка посадки на носі
Перевірка посадки здійснюється для визначення зручності фіксації окулярів. А також для того, аби ви впевнились, чи надійно тримають носові упори оправу на вашому носі.
Для цього вдягніть окуляри й впевніться, що вони не стискають перенісся, а при нахилі голови не падають на підлогу.
Тестування окулярів перед покупкою
Раніше ми вже говорили, що потрібно знати перед покупкою окулярів за рецептом онлайн, а тепер розкажемо, як тестувати окуляри перед покупкою.
Важливо не тільки протестувати діоптрії на лінзах, аби впевнитись у тому, що ви бачите чітко й картинка перед вами не розпливається, а й зручність оправи. Одягніть окуляри й перевірте, чи не тиснуть вам завушники й чи не надто вузька ширина оправи.
Перевірте мостик, який має фіксувати оправу на обличчі й ліквідувати можливість ковзання вздовж носа.
Подбайте про те, аби ширина окулярів дозволяла вам вільно бачити без сліпих зон. Якщо вздовж краєчка ока зображення розмивається – варто обрати більші лінзи й ширшу, менш вузьку, оправу іншої форми.
Часті помилки при виборі окулярів
Підбір окулярів – процес, до якого варто ставитись з усією серйозністю. Адже вони можуть бути як вельми корисними для корекції зору, так і у випадку, якщо ви неправильно їх підберете, навіть шкідливими.
Серед найпопулярніших помилок відзначимо:
- Неправильно підібрані діоптрії на лінзах, через що зір буде стрімко погіршуватись, а кількість нападів головного болю – збільшуватись.
- Занадто широкий мостик на оправі, через що вона буде постійно спадати з перенісся й викликати дискомфорт.
- Надто вузький мостик, через що оправа надто щільно прилягає до обличчя й перетискає шкіру.
- Завушники підібрані неправильно, як і ширина оправи, через що постійно буде відчуватись тиск та дискомфорт.
- Відсутність носових упорів, через що окуляри можуть погано фіксуватись на обличчі й спадати при нахилі голови.
А якщо ви хочете купити оправу для окулярів у Києві – звертайтесь до нашого магазину NiceOptica!