Дитяче здоров'я, особливо коли це стосується зору, надзвичайно важливе. А перш ніж купити контактні лінзи, варто розібратися з тим, як і якими способами можна коригувати дитячі проблеми із зором.
Корекція зору у дітей: коли, навіщо та як це робити?
Корекція зору – опція не тільки для дорослих, але й для дітей, у разі, якщо було виявлено неправильний розвиток дитячої оптичної системи або проблеми передалися від батьків у спадок. Виправляються їх за допомогою окулярів, лінз та інших методик, залежно від ступеня погіршення зору.
Серед факторів виникнення проблем із зором у дітей відзначимо:
- Недоношеність плода;
- Спадкові фактори;
- Вроджені аномалії;
- Діабет;
- Низький імунітет;
- Неповноцінне харчування;
- Порушення гігієни зору та інші.
Тому лікарі-офтальмологи рекомендують своєчасно проходити разом із дитиною огляди, щоб виявити проблему та скоригувати її на ранньому етапі. За статистикою, понад 52% усіх дітей, які звертаються до окулістів, мають проблеми із зором, і при цьому вони можуть починатися у ранньому віці.
Тому конкретних термінів, коли можна проводити корекцію, немає. Сучасні виробники лінз із м'яких матеріалів говорять про те, що їх можна носити навіть найменшим, щоб покращити сприйняття світу.
Як виправити зір дитини без операції та окулярів?
Не всі методи покращення зору потребують носіння окулярів, лінз або проведення лазерної корекції. У разі незначних проблем можна розраховувати на природні шляхи їх вирішення. Наприклад, при перевтомі очей, коли падає зір, цілком реально зняти болючі відчуття та ефект втоми за допомогою спеціальних вправ і масажів.
Офтальмологи також радять приймати вітамінні комплекси, частіше гуляти на свіжому повітрі, рідше використовувати персональну техніку, щоб не втомлювати очний нерв. При цьому важливо дотримуватися правильного харчування або принаймні здорової, збалансованої дієти, де будуть присутні всі необхідні макро- та мікроелементи.
Ці способи актуальні лише у випадку, якщо рівень короткозорості чи далекозорості не надто розвинений, а ще – не продовжує активно розвиватися у дитини, де знадобляться вже радикальніші методи їх виправлення.
Сучасні методи корекції зору у дітей: переваги та недоліки
Сучасна медицина не стоїть на місці, а тому сьогодні дітям, які потребують корекції зору, пропонують широкий спектр можливостей.
Серед методів корекції зазначимо такі:
- Окуляри: один із найпопулярніших і недорогих методів корекції зору. Зауважимо, що окуляри зручні у застосуванні, за ними легко доглядати. Але при цьому діти можуть не любити їх, зламати, загубити, залишити десь, а також в них неможливо займатися спортом.
- Лінзи: оптимальне рішення, яке не має вікових обмежень, забезпечує природне сприйняття оточення, підходить у випадку наявності двох різних діоптрій на очах. Однак за лінзами потрібен ретельний та постійний догляд.
- Нічні лінзи: вони ж ортокератологічні, що носяться лише у нічний час. Використовуються для моделювання рогівки, не викликають дискомфорту, а також не вимагають носіння вдень.
Раніше писали статтю "з якого віку дитині можна носити лінзи".
Існує також методика рефракційної хірургії. У випадку з дітьми такий метод практично не застосовується. Вся річ у тім, що до повноліття у дитячому організмі не завершено процес формування очного яблука, а також розвитку оптичної системи.
Як обрати оптимальний спосіб корекції зору у дітей?
Зважаючи на те, що дитячий організм ще розвивається, підбір виду корекції обмежується трьома зазначеними вище варіантами. Підбирати її тип варто разом із дитиною, враховуючи її психологічну готовність до корекції, а також виходячи з міркувань зручності самого малюка.
Також слід враховувати рівень прогресуючої проблеми, оскільки у серйозних випадках офтальмологи можуть радити конкретну методику, наприклад, лінзи для постійного носіння.
Для зовсім маленьких дітей, ступінь короткозорості яких невисока, рекомендують окуляри, оскільки вони не контактують безпосередньо з очима і не вимагають ретельного догляду.
Якщо дитина зібрана і самостійна, можна розглянути варіант носіння м'яких контактних засобів для зору. Однак здійснити контроль за тим, щоб малюк не ліз в очі брудними руками у садочку чи школі буде неможливо, що може призвести до утворення запалень або почервоніння.
А тому покладайтеся при виборі на особливості вашого малюка, а також, якщо він у відповідному віці, обговоріть це питання з ним і поясніть важливість носіння контактних лінз. Придбати їх ви зможете в інтернет-магазині NiceOptica!