Смартфон – техніка, якою ми користуємося найчастіше для робочих, навчальних та інших завдань. Не випускати його з рук буває надзвичайно складно, а в цій статті ми розповімо про те, яку шкоду він може завдавати і чому купити зволожуючі краплі – ще не все, що вам треба для комфорту зору.
Чому телефон шкодить вашим очам?
Офтальмологи на постійній основі говорять про шкідливість використання персональної техніки, зокрема телефонів. І якщо раніше йшлося про випромінювання, яке вони створюють за близької відстані до голови, то тепер – про кількість часу, коли їх використовують.
Телефон негативно впливає на зір наступним чином:
- Випромінювання глибокого синього спектра негативно впливає на рецептори на поверхні сітківки, руйнуючи їх. Як наслідок – порушується вироблення мелатоніну, що може призвести до відсутності нормального сну. Оскільки синій відтінок випромінювання складається з хвиль короткої довжини, фокусування відбувається безпосередньо перед сітківкою, а тому щоб краще бачити, доводиться сильніше напружувати очі;
- Широтно-імпульсна модуляція екранів, тобто процес, що створює їхнє підсвічування за низького рівня навколишнього освітлення. За його якість відповідають мерехтливі світлодіоди, які швидко викликають втому та головний біль;
- Необхідність фіксації зору на об'єкті на близькій відстані, що фізіологічно неправильно для людського ока. Це викликає спазмування м'язів, які задіяні у процесі акомодації, внаслідок чого згодом порушується їхня робота та розвивається короткозорість.
А також за тривалого застосування телефону може розвиватися так званий синдром сухого ока – пересихання слізної плівки, внаслідок чого можна відчути печіння, почервоніння та підвищену втому.
Як налаштувати телефон для захисту очей?
Для того, щоб зменшити рівень впливу телефону на очі, багато виробників техніки додають певний додатковий функціонал, який дозволить без дискомфорту використовувати смартфон.
Щоб зберегти зір, слід використовувати такі функції телефону:
- Захист очей: може мати назву «Захист зору», «Нічний режим», «Фільтр синього кольору» та інші. Дозволяє знизити рівень продукованого екраном синього випромінювання.
- Яскравість екрана: ідеальний баланс до 60%, який потрібно коригувати залежно від освітлення. За яскравого – збільшувати, за тьмяного – зменшувати, знижуючи навантаження на очі.
- Масштабування та шрифт: щоб не доводилося утримувати телефон близько до очей, варто збільшити масштабування та шрифт у системі, що зменшить напругу на зоровий нерв.
- Темна тема: використовується у темний час доби, дозволяючи знизити навантаження на очі, проте не рекомендується встановлювати її вдень.
Деякі смартфони мають функцію регулювання мерехтіння, що активніше проявляється у випадку зниження яскравості екрана. Завдяки її наявності можна відрегулювати цей параметр та зменшити навантаження на очі.
Як дотримуватись гігієни зору під час використання телефону?
Не тільки правильне налаштування техніки важливе, але й особливості її застосування, що вплинуть на комфорт та безпеку зору.
Щоб очі менше втомлювалися, врахуйте такі поради:
- Робіть перерви за тривалого використання смартфона – щогодини на п'ятнадцять хвилин, даючи очам відпочинок;
- Моргайте частіше, що дозволить відчувати менше дискомфорту від підвищеної сухості на очному яблуку;
- Якщо перебуваєте у сухому приміщенні – використовуйте зволожувачі повітря, які дозволять не відчувати пересихання слизової;
- Підтримуйте правильну поставу, яка впливає на якість вашого зору та рівень напруги м'язових волокон;
- Дотримуйтесь дистанції у 30 см до екрана смартфона, що зменшує необхідність сильніше напружувати очі;
- Використовуйте зволожуючі краплі та засоби для очей, щоб уникнути сухості та почервоніння.
А якщо ви відчуваєте постійну втому, головний біль, який постійно збільшується після використання телефону – обов'язково зверніться до лікаря-офтальмолога за консультацією.
Раніше також писали: Як зберегти зір, працюючи за комп'ютером
Які вправи допомагають покращити зір після роботи з телефоном?
Поліпшити зір, а ще зняти ефект напруги під час використання смартфона можна, якщо задіяти гімнастику для очей.
Для цього достатньо робити такі вправи:
- Швидке моргання протягом кількох хвилин без напруги та із заплющеними очима.
- Намалювати з відкритими очима горизонтально перевернуту вісімку, повторивши кілька разів.
- Витягніть руку і кілька хвилин дивіться на вказівний палець, а потім повільно підводьте його ближче до обличчя.
- Із заплющеними очима виконуйте масаж повік протягом двох-трьох хвилин, злегка натискаючи пальцями.
А щоб підтримувати комфорт зору – варто придбати якісні лінзи та зволожуючі краплі у магазині NiceOptica!