Щоб підібрати якісні лінзи для окулярів необхідно звертати увагу на їх основні характеристики, матеріали виробництва та технічні нюанси у вигляді тонування, світлопропускання і не тільки. Але насамперед варто звернутися до фахівеця з контактної корекції за консультацією для підбору правильних варіантів для вашого зору.
Матеріали лінз для окулярів
У сучасності матеріали лінз представлені натуральними, а також синтетичними та комбінованими рішеннями, які мають свої плюси та мінуси.
Серед найпоширеніших матеріалів зазначимо такі:
- Пластик: легкий та тонкий матеріал, прозорий, зручний у носінні, стійкий до ударного навантаження, захищає від ультрафіолету.
- Полімер: досить легкий і комфортний у носінні, має великий рівень світлопропускання, краще підходить для тонких оправ.
- Полікарбонат: відрізняється найбільшою стійкістю до ударних навантажень, підходить для виготовлення безрамкових оправ та захисних окулярів.
- Скло: досить важке за вагою, але при цьому має високу стійкість до подряпин.
В окрему категорію можна віднести модифіковані матеріали, які використовуються для фотохромних і поляризованих лінз. Фотохромні моделі змінюють колір у разі попадання на них сонячного кольору, а поляризовані мають вбудований фільтр, що зменшує кількість відблисків за інтенсивного освітлення.
Характеристики лінз для окулярів: на що звернути увагу
Підбір лінз – кропітке заняття, де треба врахувати не тільки матеріали, а й інші нюанси, щоб носити окуляри з комфортом та задоволенням.
Серед особливо важливих характеристик:
- Форма: лінзи бувають сферичні та асферичні, де перші мають поверхню у формі сфери, а другі – еліпсоподібні, які використовуються при астигматизмі та інших захворюваннях;
- Покриття: лінзи можуть мати додаткове покриття з різними ефектами. Наприклад, для збільшення рівня міцності, зменшення відбиття, для захисту від бруду та пилу, гідрофобне для захисту від вологи, а також від штучного синього кольору;
- Тип: одно- або мультифокальні, які вказують на наявність одного або одразу декількох фокусів.
Окремо відзначимо, що якщо ви вибираєте лінзи з тонуванням, зверніть увагу на те, як вони фарбуються. Вони можуть бути однотонними, двоколірними з плавними переходами або ефектом градієнта.
Індекс заломлення як важливий показник при виборі лінз
Індекс заломлення – параметр, що визначає, як саме змінюється промінь світла, входячи в оптичне середовище і виходячи за його межі. На прикладі лінзи для зору відзначимо, що збільшення індексу вказує на те, наскільки тонким буде засіб для зору при тій самій кількості діоптрій. Завдяки цьому можна використовувати легші варіанти, що особливо важливо при міопії.
Чим менший індекс заломлення – тим комфортніше носити лінзу на постійній основі. Такий параметр варіюється від 1,49 до 1,74. Стандартні лінзи, наприклад, з полімеру, мають індекс 1,5, а професійні з тонших матеріалів – 1,74 відповідно.
Типи лінз для окулярів за призначенням
Лінзи в окуляри можуть використовуватись для різних цілей – медичних, як доповнення до образу або для зручного навчання та роботи.
Найчастіше використовуються лінзи медичного призначення для корекції зору, що поділяються на такі види:
- При короткозорості: оптична сила має знак мінус;
- При далекозорості: оптична сила має знак плюс;
- При астигматизмі: поверхня може мати кілька рівнів оптичної сили.
В окрему категорію входять лінзи без діоптрій, які можуть мати захисне покриття, що пом'якшує вплив екрана смартфона або комп'ютера на зір.
Види лінз для окулярів за світлопропусканням
На завушниках оправи можна зустріти кілька позначок, які говорять про рівень світлопропускання лінзи, тобто про рівень її тонування.
Відповідно до цього, лінзи діляться на:
- Нульові: майже повністю прозорі лінзи, які використовуються у приміщенні як аксесуар для образу, що мають параметр тонування від 0 до 19%.
- Одиницю: легкий або помірний рівень тонування, які мають 20-56% тонування, і в яких можна побачити очі співрозмовника.
- Двійку: добре тоновані лінзи на рівні 57-81%, які блокують яскраве, сонячне проміння, але дозволяють бачити очі співрозмовника.
- Трійку: блокують світло на рівні 82-91%, дозволяють вести авто під прямим сонячним промінням.
- Четвірку: мають рівень тонування у 92-97%, призначені для екстремальних умов, наприклад, використання у горах або на воді.
А якщо вам потрібні якісні оправи для окулярів та лінзи до них – зверніться до магазину Niceoptica!