Відвідини салону оптики з дитиною, аби підібрати першу оправу та окуляри, можуть бути дійсно непростими. А якщо ви хочете, аби малюк з радістю носив окуляри, а також був задоволений своїм вибором й процес підбору відбувся без капризів – врахуйте наступні поради з нашого матеріалу.
Визначення потреб дитини: функціональність та комфорт
Ми вже говорили про те, як допомогти дитині із зацікавленістю носити окуляри. Проте найперше, на що варто звернути увагу – це особливості стилю життя дитини, адже від цього більшою мірою буде залежати не лише дизайн, а й матеріал окулярів.
Залежно від типу активності дитини та її занять можна підібрати наступні оправи:
- Для навчання: такі окуляри мають спеціальний фільтр на лінзах, аби зменшувати шкідливий вплив штучного освітлення та світла від монітора, а також мають бути тривкими та стійкими до навантажень;
- Для спорту: такі окуляри найчастіше створюються з металу та полікарбонату, можуть витримувати безліч падінь, а ще – потрапляння м’яча, не травмуючи при цьому очі та шкіру обличчя;
- Для щоденного носіння: базові окуляри, що можуть мати класичні завушники для зручності, які не тиснуть на голову, а також будь-який матеріал – пластик, метал тощо.
Пам’ятайте про те, що не буде зайвим проконсультуватись зі спеціалістами, які допоможуть підібрати вашій дитині таку оправу, що буде ідеально підходити і для школи, і для занять спортом, і для читання.
Матеріали та дизайн: на що звернути увагу
Раніше ми розповідали про топ 5 помилок при виборі дитячих окулярів. А щоб не припуститись жодної з них, варто звернути особливу увагу на матеріал оправи – чи не найголовніший критерій після правильно підібраних лінз, який відповідає за комфорт та естетику водночас.
Купити дитячі оправи можна з наступних матеріалів:
- Метал: мають регульовані упори, доволі важкі, при цьому довговічні, але якщо метал має домішки, то може викликати алергію, на що варто звернути увагу;
- Пластик: не мають регулювання упорів на носі, але при цьому відрізняються легкістю, майже не тиснуть на перенісся, повністю гіпоалергенні;
- Силікон: створюються для найменших дітей, гіпоалергенні, легко розтягуються для зручності, а також майже не рвуться;
- Комбінований: можуть складатись з різних матеріалів, наприклад, пластику з металом або металу з силіконом.
Варто також звертати увагу на дизайн оправи. Найперше вона має не лише триматись на обличчі дитини, а й подобатись їй. Адже оправа, яка обрана батьками, не завжди підійде дитині естетично й це може викликати небажання носити окуляри.
Безпека понад усе: важливі аспекти вибору
Оправа повинна бути не лише привабливою естетично, а й безпечною. Найперше – з точки зору підбору матеріалів, де варто враховувати особливості вашої дитини, наприклад, алергію та силікони або метали.
Щоб окуляри не травмували малюка під час падіння, обирайте моделі оправ з м’якими носовими упорами. Вони допоможуть зменшити навантаження на перенісся у випадку необережної експлуатації.
Стосується це також і кріплень: вони мають бути надійними, без люфту та скрипу, щоб окуляри не розбились, якщо дитина випадково впустить їх з рук або вони спадуть з голови під час бігу на перерві або занять спортом.
Враховуйте наявність фільтра від сонячного світла. Ультрафіолет шкідливий не лише для шкіри, а й для сітківки ока, яка найбільш чутлива до його впливу. Для цього замовляйте в оптиці спеціальні покриття для лінз, які зменшують його вплив, а ще – звертайте увагу на поляризовані моделі окулярів.
Інтерактивність процесу вибору: залучення дитини
Найважливіше, що варто врахувати під час вибору оправи – це думку самої дитини. Саме вашому малюкові носити окуляри, а тому обирати їх варто, залучивши його до цього процесу. Якщо малечі надто нудно в магазині оптики, ви можете придумати щось особливе.
Наприклад, маленьку казку або квест, де дитина має не просто обрати собі окуляри, а отримати чарівний артефакт чи справжнісінький піратський скарб.
Окрім зацікавленості й залученості до процесу, варто враховувати не лише думку дитини з приводу естетики та дизайну оправи, а й комфорту носіння. Не всі моделі, які гарно виглядають на обличчі, можуть бути зручними: це індивідуальний момент, а тому прислухайтесь до відчуттів дитини, аби окуляри не викликали дискомфорту.
Пам’ятайте: правильність підбору перших окулярів дуже важлива, й не лише з точки зору матеріалу чи діоптрій на лінзах. Підтримуйте дитину у тому, що їй потрібні оптичні засоби корекції, аби вона не відчувала себе непривабливою в окулярах й носила їх з задоволенням.
А якщо ви шукаєте, де купити оправу для окулярів у Києві – обирайте наш магазин NiceOptica!