З часом кожна людина може зіткнутися з тим, що її зір починає погіршуватись, а ще – з проявом певних симптомів. Це стосується не лише дорослих, а й дітей. А перш ніж купити контактні лінзи, варто звернутися до фахівця для вивчення причин погіршення роботи зорового нерва та способів його корекції та відновлення.
Причини погіршення зору у дорослих
У дорослому віці кількість причин, через які зір може стрімко погіршитися, зростає через особливий і складніший ритм життя і занять.
Серед основних причин зазначимо такі:
- Пересихання слизової оболонки: недостатня кількість омивання вологою слизової оболонки ока внаслідок мінімального моргання призводить до порушення зору, що особливо помітно при тривалій роботі за ноутбуком.
- Надмірна напруга очей: наприклад, читання або робота за неправильного освітлення, відсутність окулярів та інші нюанси призводять до перевантаження зорового нерва.
- Порушення кровообігу: за відсутності правильної схеми доставки поживних речовин та кисню до очей зір поступово починає погіршуватися.
- Вплив синього кольору: короткі світлові хвилі синього тону, у тому числі екрани гаджетів і техніки, лампи холодного відтінку завдають шкоди вашому зору.
- Вікові зміни: вікова деформація кришталика та зміна вироблення родоспіна, що відповідає за чіткість картинки, особливо часто проявляються у похилому віці.
Зазначимо, що серед причин можуть бути як офтальмологічні, так і ті, що не пов'язані безпосередньо зі змінами у самому оці. Серед таких – травми, перенесений крововилив, інфекції, поганий кровообіг та інші.
Причини погіршення зору у дітей
Зниження гостроти зору у дітей дошкільного, шкільного та підліткового віку не настільки активне, як у дорослих, але також призводить до офтальмологічних проблем та фізичної втоми очей.
Надмірне навчання у дитячому садку або школі, часте застосування розвиваючих ігор з дрібними деталями, постійне знаходження поряд з гаджетами, особливо з комп'ютером і телевізором, призводить до розвитку короткозорості у дитини.
Серед причин варто відзначити неякісне освітлення, спадковість, передану по лінії батьків, погано підібрані меблі для занять. Сюди належить і неправильно сформований раціон, у якому відсутні вітаміни та мінерали, а ще – порушений режим відпочинку та роботи.
Ознаки погіршення зору
Найбільш очевидні симптоми, що ваш зір погіршується – це неможливість чітко бачити вдалину та поблизу.
Відзначимо й інші ознаки погіршення зору:
- Болісні відчуття та печіння в області ока;
- Сухість та почервоніння, поява червоної сітки;
- Помутніння зображення, відсутність фокуса;
- Спалахи та наявність «мушок» в очах;
- Поганий зір у темний час доби;
- Роздвоєння картинки;
- Погіршення видимості на одне око;
- Частий головний біль або біль у скронях.
Симптоми можуть проявлятись на постійній основі або зустрічатися досить рідко. У разі виникнення якихось супутніх захворювань вони можуть загостритися, а тому варто вчасно звертатися до лікаря, якщо ви помічаєте за собою хоча б одну із зазначених ознак.
Як зберегти свій зір
Для того, щоб не доводилося часто звертатися до офтальмолога, а ще – у ранньому віці замислюватися про носіння лінз та окулярів, необхідно виконувати певні інструкції для підтримки гостроти зорового нерва.
Врахуйте наступні поради, які допоможуть вам бачити краще:
- Під час роботи за комп'ютером частіше робіть перерви на 15 хвилин протягом кожних двох годин.
- Після тривалого навантаження на очі виконуйте спеціальну гімнастику протягом кількох хвилин для зменшення напруги.
- Використовуйте під час роботи за монітором спеціальні окуляри, які блокують випромінювання синього спектру.
- Працюйте та навчайтеся тільки за хорошого освітлення, в ідеалі – денного, а також використовуйте теплі білі лампи.
- Проводьте самомасаж області шийного хребта для покращення кровообігу та зняття больового ефекту.
- Спіть не менше семи годин на добу, адже недосипання негативно позначається на здоров'ї зорового нерва.
- Менше мружтесь, а ще намагайтеся не читати на ходу, під час руху або у транспорті.
Не забувайте про те, що на якість зору впливає режим харчування у тому числі. Додайте у раціон продукти, що містять вітаміни А, Е, С і D, багаті на лютеїн та флавоноїди. У вашому меню повинен бути присутнім гіркий чорний шоколад, ягоди (особливо чорниця), цитрусові, яйця, риба та овочі.
Кілька разів на тиждень вживайте кисломолочні продукти для відновлення рівня Кальцію в організмі, а також дослухайтеся до рекомендацій свого лікаря і дотримуйтесь його вказівок!