Причини дискомфорту очей при носінні лінз
Якщо лінзи правильно підібрані і правильно носяться, вони рідко викликають дискомфорт. Але якщо у вас виникла така проблема, потрібно звернутися до офтальмолога, щоб виявити причину.
Усі причини можна розділити на кілька груп:
1 – помилки у використанні лінз:
Порушення правил гігієни – це досить часта причина, тому всі маніпуляції з лінзами потрібно проводити помитими з милом і витертими рушником без ворсу руками.
Порушення терміну носіння – кожні лінзи мають свій рекомендований виробником термін носіння, який не можна перевищувати. Якщо Вам не підходить підібраний термін носіння та графік заміни, зверніться за консультацією до Вашого офтальмолога.
Використання засобів з терміном придатності, що минув - необхідно уважно стежити за цим параметром при тривалому використанні як лінз, так і розчинів.
Помилки при одяганні лінз - при одяганні лінз слід стежити, щоб вони були одягнені правильною стороною і знаходилися чітко по центру.
Помилки при підборі лінз – важливо, щоб усі параметри лінз відповідали Вашій клінічній ситуації. Для цього Вам слід звернутися до офтальмолога, після всієї необхідної діагностики він випише рецепт на лінзи і Ви зможете замовити їх у нас на сайті.
Пошкодження лінзи може виникати при носінні лінзи, і під час виробництва. І тут слід замінити лінзу новою.
2 – дискомфорт можуть викликати зовнішні чи внутрішні чинники:
До зовнішніх факторів слід віднести ситуації, після яких виник дискомфорт очей. Можливо в очі потрапила смітинка, ворсинка або вія після того, як подув вітер або Ви потерли око. У цьому випадку слід уважно розглянути око в дзеркало і, при необхідності, зняти лінзу, промити її в розчині і одягти знову.
Внутрішні фактори обумовлені захворюваннями людини та особливостями її організму.
Алергічні захворювання. Насамперед, це сезонні алергії. При дії алергену на організм може виникати реакція очей (дискомфорт, щипання очей). У такій ситуації слід звернутися до алерголога для лікування алергії.
При вірусних захворюваннях (наприклад, ГРВІ) часто виникає реакція очей, такі симптоми як свербіж, печіння, сльозотеча, щипання та почервоніння очей. А також такі симптоми характерні при вірусних захворюваннях ока (кон'юнктивіт, кератит).
Травми ока – травми, мікротріщини та ерозії рогівки. У такому разі потрібно ретельно вивчати анамнез та звертатися до офтальмолога.
Синдром сухого ока – виникає відчуття «піску» в очах, печіння, почервоніння, сухість ока зі сльозотечею. Найчастіше це виникає при роботі в приміщеннях із сухим повітрям, у запилених приміщеннях, при тривалій роботі з паперовими документами або за комп'ютером. Справжні причини виникнення такого стану досить багато, тому Вам потрібно звернутися з цією проблемою до офтальмолога.
Індивідуальна непереносимість може виникати як на лінзи, так і на розчин, у якому вони зберігаються. Не завжди реакція виникає відразу, і самостійно визначити наявність непереносимості досить складно. Тому з появою симптомів слід звернутися до лікаря.