Найчастіше можна почути, що усе, що треба людям з поганим зором – одна пара окулярів. Однак це поширений міф, адже за наявності відповідного рецепта та для зручності використання краще мати під рукою ще й запасну. А про те, чому це зручно й вигідно, поговоримо далі у статі.
Чому однієї пари окулярів може бути недостатньо?
Серед найголовніших причин, чому варто мати запасні окуляри – це, звісно, покращення зору у різних ситуаціях. Наприклад, для використання гаджетів можуть знадобитись зовсім інші діоптрії й типи покриття лінз, у той час, як для звичайних побутових справ досить класичних окулярів без додаткових фільтрів та захисту.
Окремо варто відзначити такий нюанс, як імідж. Окуляри, звісно, використовуються для корекції зору, але при цьому можуть бути гарним аксесуаром. А тому радимо мати під рукою кілька моделей, наприклад, класичні, які підійдуть під офісний стиль, та сучасні, що можна вдягати під неформальний вуличний одяг.
Переваги різних окулярів для різних видів діяльності
Запасна пара окулярів – це про зручність та впевненість у тому, що у будь-який момент ви будете забезпечені потрібною оптикою й не доведеться бігти до аптеки, шукаючи рецепт.
До її переваг можна віднести:
- Можливість оновлювати власний імідж, якщо основна пара не підходить під образ;
- Підвищений комфорт користування, якщо окуляри підходять для різних занять;
- Захист очей від синього спектру або сонячного випромінювання;
- Позбавлення від сонячних відблисків під час водіння авто;
- Менша втомлюваність очей за рахунок правильно підібраної оптики.
А також запасна пара окулярів – це гарна страховка на випадок, якщо ви загубили, пошкодили або просто десь залишили основну й при цьому маєте потребу тут і зараз працювати чи займатись спортом.
Кому потрібні запасні окуляри?
Окремо варто поговорити про те, яким категоріям людей потрібна запасна пара окулярів й коли це буде дійсно доречно.
Найчастіше запасні окуляри купуються для:
- Офісних працівників та користувачів гаджетів: стандартні окуляри не можуть забезпечити захист від екранів моніторів, а також від появи синдрому сухого ока, через що варто підібрати додаткову пару з захистом від синього спектру;
- Власників контактних лінз: навіть у випадку, якщо ви постійно носите лінзи, офтальмологи радять мати про запас пару окулярів для того, аби ваші очі могли відпочивати від корекційної оптики;
- Людей з кількома офтальмологічними проблемами: стосується це людей, які мають одразу кілька супутніх проблем, наприклад, астигматизм, який супроводжується далекозорістю;
- Спортсменів: під час занять спортом чи за активного способу життя додаткова пара окулярів, що виготовлена зі спеціальних матеріалів та має особливу конструкцію, точно знадобиться.
Але за необхідності мати додаткову пару окулярів, навіть не будучи дотичними до цього списку, їх можна придбати, аби зі зручністю читати, продивлятись матеріали онлайн або працювати на роботі з дрібними деталями.
Часті ситуації, коли потрібні додаткові окуляри
Найчастіше можна зіткнутись з тим, що вам не завадить ще одна пара окулярів, коли ви працюєте в офісі. Зручніше буде мати спеціальну офісну модель, яка підходитиме безпосередньо для роботи за ПК та технікою, й яка завжди буде під рукою, у той час, як основна лишатиметься вдома, нівелюючи ризик забути окуляри.
А ще додаткова пара окулярів може використовуватись не лише для корекції, а й для захисту від сонця. До прикладу, ви можете використовувати класичні окуляри вдома або на роботі, а під час виходу на вулицю одягати інші, які мають вбудований захисний фільтр від УФ-випромінювання.
Додаткові окуляри знадобляться не лише дорослим, а й дітям. Особливо до підліткового віку, коли основна пара може загубитись або залишитись вдома під час вранішніх зборів у школу чи садочок. А тому наявність додаткової дозволить запобігти неприємним ситуаціям, коли оптика зламана й є потреба у записі до лікаря для оформлення рецепта на нову.
Як вибрати додаткову пару окулярів: поради експертів
Раніше ми вже говорили про те, що потрібно знати перед покупкою окулярів за рецептом онлайн, однак давайте розберемось, як правильно обрати запасну пару.
Зверніть увагу на наступні нюанси:
- Окуляри повинні підходити під ваш стиль життя та тип діяльності, полегшувати працю.
- Оправа має бути підхожою під особливості форми вашого обличчя.
- Кількість діоптрій підбирається разом з офтальмологом на основі тесту.
- Обирати матеріал лінз варто за стійкістю до пошкоджень та ваговою категорією.
- Тип лінз (однофокусні, біфокальні тощо) підбирається залежно від зору.
- Наявність додаткового покриття на лінзах буде лише бонусом.
А якщо ви хочете придбати якісну пару окулярів – завітайте до нашої оптики у ЖК Файна Таун!