Вагітність вносить свої корективи у звичний життєвий ритм, у тому числі й засоби, які ми використовуємо на щоденній основі. І перш ніж купити контактні лінзи, потрібно знати, чи можна їх використовувати далі й як доглядати за очима у цей період.
Як вагітність впливає на зір: причини та симптоми
Протягом виношування дитини організм жінки, її гормональний фон перебудовується, що впливає на зміну звичних, біологічних процесів. Стосується це і зору, яке може суттєво погіршитися внаслідок природних чи патологічних причин.
Під час вагітності зір може погіршуватися з таких причин:
- Збільшення кількості естрогену: кришталик ока накопичує більше вологи, що змінює його можливості до заломлення світла. Також до цього варто додати зміни в рогівці та склері, що призводять до іншого сприйняття картинки.
- Збільшення відтоку очної рідини: робота серцево-судинної системи у цей період порушується, й у другій половині терміну можна спостерігати зменшення очного тиску навіть за відсутності будь-яких патологій.
- Затримка виведення вологи: посилено працюючі нирки можуть не встигати виводити вологу з організму, що накопичує її навіть на роговій оболонці, змінюючи кривину та товщину.
- Збій у роботі слізних залоз: внаслідок проблем із роботою слізної залози, може виникнути збільшена сухість та синдром сухого ока.
Серед інших причин варто відзначити токсикоз, який може призводити до появи червоної сітки, а також гестоз. Нестача вітамінів та захворювання запального типу можуть призвести до хворобливих відчуттів та зниження якості зору, зменшення різкості та збільшення розпливчастості.
Як доглядати за очима під час вагітності: поради та рекомендації
Якщо ви відчуваєте підвищену сухість – проконсультуйтеся зі спеціалістом для підбору безпечного зволожуючого засобу, а ще – зменште кількість часу, який проводите у КЛ або в окулярах.
Оскільки білкові відкладення накопичуються швидше, догляд за лінзами тривалого носіння може бути проблематичним. Тому вагітним рекомендується носити одноденні лінзи, які не вимагають очищення, а також тимчасово зменшити кількість косметики на очах, яка може призвести до утворення больових ефектів або запалення.
Як запобігти або лікувати поширені проблеми з очима під час вагітності
Профілактика гарного зору та відсутності проблем, наприклад, відшарування сітківки та інших, важлива під час вагітності, так само як і у будь-який інший період часу.
Щоб зір не підводив і залишався гострим, врахуйте такі поради:
- Використовуйте лише ті засоби, які виписав лікар;
- Переконайтеся, що згідно з інструкцією ліки підходять для вагітних;
- Забудьте про надмірні фізичні навантаження та стреси;
- Додайте до раціону продукти з високим вмістом вітамінів;
- Частіше перебувайте на свіжому повітрі;
- Менше користуйтесь гаджетами та персональною технікою.
Не забувайте про те, що якщо ви відчуваєте дискомфорт, біль, стали бачити гірше – необхідно одразу ж звернутися за допомогою.
Чи можна користуватися контактними лінзами під час вагітності
Лікарі-офтальмологи не забороняють використовувати КЛ під час вагітності. Але при цьому необхідно не забувати ходити на прийом до фахівця, адже у процесі виношування дитини проблеми зі здоров'ям, у тому числі із зором, можуть суттєво збільшитись.
М'які контактні лінзи можна носити на будь-якому терміні, оскільки вони не викликають дискомфорту. З обережністю варто підходити до жорсткіших моделей, що можуть викликати почервоніння або підвищену сухість.
Для більшого комфорту краще підбирати такий матеріал лінзи, який забезпечить її постійне зволоження, щоб не доводилося купувати зволожуючі краплі.
Як повернути нормальний зір після пологів: процес відновлення та можливі ускладнення
Якщо ви помітили, що після пологів ваш зір суттєво погіршився, не варто чекати, що це вирішиться – відвідайте лікаря-офтальмолога, пройдіть консультацію та підберіть комфортний для себе тип лікування.
У домашніх умовах радимо не забувати про профілактику, збагатити свій раціон вітамінами та мінералами, споживати більше овочів та фруктів, риби, морепродуктів. По можливості відновіть нормальний режим сну та відпочинку.
Не зайвою буде й легка гімнастика: повернення фізичної активності після пологів позитивно впливає не лише на тонус тіла, а й на гостроту зору. Однак, щоб уникнути ускладнень, необхідно на постійній основі консультуватися з лікарем для підбору плану, графіка та особливостей лікування.
Лікар-офтальмолог рекомендував вам певні засоби для зору? Тоді саме час купити їх у магазині NiceOptica!