У сучасному світі профілактичного приймання вітамінів потребують всі люди. Більшість вітамінів, що надходять в організм, функціонально не активні і в органах відбувається їх активація шляхом перетворення. За недостатнього надходження в організм вітамінів або порушення їх всмоктування та обміну виникають клінічні ознаки вітамінної недостатності, що проявляються в більшій або меншій мірі в залежності від ступеню збіднення тканин вітамінами.
Які вітаміни корисні для очей?
За фізико-хімічними властивостями всі вітаміни поділяються на 2 групи: водорозчинні( вітаміни групи В, вітаміни С і Р) та жиророзчинні(вітаміни A, E, D, K).Стверджувати однозначно, які саме вітаміни корисніші для очей не можна. Вони по-різному впливають на організм, тому обирати потрібно зважаючи на те, з якою ціллю ви плануєте їх приймати.
Отже, можна виділити такі групи вітамінів, що рекомендують приймати для очей:
Вітамін А:
Відповідає за нормальну роботу очей, кольоросприйняття і гостроту зору, є антиоксидантом. А також, підсилює антиоксидантну дію вітаміну Е. При гіповітамінозі рогівка ока не зволожується слізною рідиною, висихає( ксерофтальмія) і розм`якшується(кератомаляція) з утворенням виразок. Ранньою ознакою недостатності вітаміну А є гемералопія(куряча сліпота), тобто порушення сутінкового зору. При гіпервітамінозі виникає запалення очей(кон`юнктивіт).
Харчові джерела: вітамін А присутній тільки в їжі тваринного походження ( яєчний жовток, печінка, жир морських риб, вершкове масло та молоко). Джерелом вітаміну А є також провітаміни – каротини, що містяться в забарвлених рослинних продуктах (морква, томати, абрикоси, гарбузи, грейпфрут, чорниця, перець, цибуля, хурма, петрушка).
Вітаміни групи В:
В1(тіамін) – забезпечує нормальну роботу центральної та периферичної нервової системи, в тому числі, і іннервацію ока, передачу імпульсу зоровим нервом до головного мозку. При вітамінній недостатності метаболічні розлади сприяють патологічним змінам нервової, серцево-судинної та травної систем.
Харчові джерела: основними джерелами тіаміну є продукти рослинного (оболонка злаків, хліб грубого помолу, крупи, горох, квасоля, соя) та тваринного походження( м`ясо, печінка, нирки, мозок, серце, риба, морепродукти).
В2(рибофлавін): впливає на кровообіг та надходження поживних речовин до очей, кольоросприйняття. Досить специфічними проявами гіповітамінозу є запалення очей: кон`юнктивіти, васкуляризація рогівки, катаракта.
Харчові джерела: вітамін В2 міститься практично у всіх продуктах тваринного та рослинного походження. Багаті на рибофлавін молочні продукти, яєчний жовток, печінка, нирки, зародки пшениці, свіжі овочі, шпинат.
В6(піридоксин): бере участь в передачі інформації від сітківки ока до головного мозку. Вітамінна недостатність проявляється підвищеною збудливістю та судомним синдромом(нервовий тік).
Харчові джерела: основним джерелами є хліб, круп`яні вироби, бобові, картопля, морква, м`ясо, печінка, нирки, риба, яйця.
В12(кобаламін): позитивно впливає на кровообіг в сітківці ока та передачу імпульсу зоровим нервом. Характерними проявами вітамінної недостатності є неврологічні розлади та анемія.
Харчові джерела: продукти тваринного і рослинного походження, а саме печінка, нирки, м`ясо.
Вітамін С(аскорбінова кислота):
Зміцнює стінки судин, стимулює синтез колагену, є потужним антиоксидантом, підвищує імунітет. Вітамінна недостатність викликає ламкість судин ока, дрібні підшкірні крововиливи.
Харчові джерела: аскорбінова кислота є незамінним мікронутрієнтом. Основним джерелом є зелені овочі, цитрусові, свіжа картопля, хрін, морква, шипшина, чорна смородина, малина.
Вітамін Е (токоферол):
Є потужним антиоксидантом, позитивно впливає на проникність судин ока. При гіповітамінозі розвивається м`язова дистрофія, безпліддя, знижується імунітет, збільшується ризик розвитку вікової катаракти.
Харчові джерела: рослинні олії, особливо свіжі, зелень, молоко, м`ясо, печінка, обліпиха, морква, броколі, горіхи.
Кому рекомендовані вітаміни для очей?
Вітаміни для очей необхідні для людей різних вікових категорій, а саме:
- Людям з поганим зором
- Людям з захворюваннями очей, або схильність до них.
- Людям, віком старше 40 років
- Людям, які носять контактні лінзи
- Людям, які мають велике навантаження на очі( користування комп`ютером або телефоном більше 5 годин на день).
Як вітаміни Вам потрібні?
Для найкращого ефекту вітаміни має підбирати лікар-офтальмолог, який після проведених обстежень зможе сказати, які вітаміни найбільше Вам підійдуть.
При виборі вітамінів слід звернути увагу на:
- Активні речовини
- Форма випуску
- Вік пацієнта
- Протипокази
- Супутні захворювання
- Безпечність
Більшість препаратів має накопичувальний ефект, тому не варто очікувати миттєвого результату.
У нас на сайті ви можете замовити вітаміни Ocuvite Lutein Forte tablets та Ocuvite Complete від компанії Bausch and Lomb. Це комплекси вітаміну Е та С.
Комплекс DHC з екстрактом чорниці для зору дозволить зняти втому та напругу, покращити зір.